Somogyi Csaba.-Új univerzum!
Honlap fordító.
 
InterGalaktika.

Visit InterGalaktika
 
Visitors / Látógatók.

Látogatók a földről.

 
EDDIG VOLTÁL ITT!!!

 
Csillagászat.
 
CIVILIZÁCIÓS KUTATÁSOK!
 
Paranormál kutatások.
 
CHAT
Név:

Üzenet:
:)) :) :@ :? :(( :o :D ;) 8o 8p 8) 8| :( :'( ;D :$
 
Ennyien néztétek meg!
Indulás: 2007-12-30
 
Szótár



 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Cikk gyüjtemény.
Cikk gyüjtemény. : Lehet-e élet a fekete lyuk belsejében?

Lehet-e élet a fekete lyuk belsejében?

  2009.06.27. 01:21

Szeretnénk erre a kérdésre válaszolni, de hogy olyan választ adjunk, ami újat is hoz ebben a régi témában, a térido hagyományos, anyagközpontú feltérképezése helyett a zsák elmélet által definiált, fény alapú mértéket fogunk használni.


Lehet-e élet a fekete lyuk belsejében?

Szeretnénk erre a kérdésre válaszolni, de hogy olyan választ adjunk, ami újat is hoz ebben a régi témában, a térido hagyományos, anyagközpontú feltérképezése helyett a zsák elmélet által definiált, fény alapú mértéket fogunk használni.

Kezdjük az elején. Induljunk el abból az állapotból, amikor egy kiégett nagyméretu csillagból neutroncsillag válik, majd a gravitáció hatására összeroppan, és elkezdodik a fekete lyukká válás folyamatának utolsó fázisa. Az egyre jobban összesurusödo plazma egyre nagyobb mértékben deformálja el a teret, amit a fénysugarak egyre nagyobb mértéku elhajlása mutat.
Az általunk használt koordinátarendszerben azonban adott tömegu anyagot nem lehet a végtelenségig összenyomni. Mondhatnánk azt is, hogy a tér nem visel el korlátlan anyagsuruséget, habár a válasz ennél jóval összetettebb, ezért ezt a kérdést itt bovebben nem tárgyaljuk.
Ha tovább követjük az összenyomódás folyamatát, találunk egy olyan pontot, ahol befelé zuhanásra már nem mondhatjuk, hogy befelé zuhanás, hiszen hiába haladunk továbbra is irányváltoztatás nélkül, mégsem kerülünk közelebb a centrumhoz, sot... Egy ido után határozottan azt mérjük majd, hogy távolabb kerültünk tole. A tér itt zsák szeruen felfúvódik és folyamatosan tágul.
Egy ideális, már teljesen kialakult, úgy nevezett Schwarzschild fekete lyuk esetén ennek a belso térrésznek vannak olyan pontjai is, melyek középponttól általunk mért távolsága végtelen.
A végeredmény egy féreglyuk két univerzum között. A tér most leírt helyi felfúvódása tekintheto egy új univerzum születésének is. Gyanítható, hogy a mi osrobbanásunk is egy ilyen esemény lehetett, mi pedig egy ilyen, fekete lyukban megszületett univerzumban élünk.
Ezek alapján a címben feltett kérdésre nyugodtan adhatunk igenlo választ.

 
Pontos idő.
 
ONLINE LÁTOGATÓK.
látogató van itt
 
Névnap köszöntő.
 
U.F.O.kutatás.
 
Kedvenc-LINKjeim.
 
Lapozó.
 
Szellemes idézetek!

 
Háttér zene

MusicPlaylist
Music Playlist at MixPod.com
 

Kedves Csokoládé kedvelõk! Segítségeteket kérném a kérdõívem kitöltéséhez! Témája a CSOKOLÁDÉ MÁRKÁK! Köszön    *****    Homlokzati hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati hõszigetelését!    *****    * Beugrós munkavállalók éjjel-nappal. * Beugrós munkavállalók éjjel-nappal. * Beugrós munkavállalók éjjel-nappal. *    *****    Elindult a Játék határok nélkül rajongói oldal! Ha te is szeretted a '90-es évek népszerû mûsorát, nézz be ide!    *****    Megjelent a Nintendo Switch 2 és a Mario Kart World! Ennek örömére megújítottam a Hungarian Super Mario Fan Club oldalt.    *****    Homlokzati hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168    *****    A PlayStation 3 átmeneti fiaskója után a PlayStation 4 ismét sikersztori volt. Ha kíváncsi vagy a történetére, katt ide!    *****    A Bakuten!! az egyik leginkább alulértékelt sportanime. Egyedi, mégis csodálatos alkotásról van szó. Itt olvashatsz róla    *****    A PlayStation 3-ra jelentõsen felborultak az erõviszonyok a konzolpiacon. Ha érdekel a PS3 története, akkor kattints ide    *****    Új mese a Mesetárban! Téged is vár, gyere bátran! Mese, mese, meskete - ha nem hiszed, nézz bele!    *****    Az Anya, ha mûvész - Beszélgetés Hernádi Judittal és lányával, Tarján Zsófival - 2025.05.08-án 18:00 -Corinthia Budapest    *****    ✨ Egy receptes gyûjtemény, ahol a lélek is helyet kapott – ismerd meg a „Megóvlak” címû írást!    *****    Hímes tojás, nyuszipár, téged vár a Mesetár! Kukkants be hozzánk!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168    *****    Nagyon ütõs volt a Nintendo Switch 2 Direct! Elemzést a látottakról pedig itt olvashatsz!    *****    Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!