Roswell rejtélye fokozódik.
2009.06.30. 22:39
Hatvan évvel ezelott állítólag azonosítatlan repülo tárgy zuhant le az új-mexikói Roswell külso részén. A hadsereg szinte azonnal cáfolt: egy idojárási ballont tévesztette meg az embereket. Azóta kiderült, midez csak egy ócska fedosztori. Igazuk van az összeesküvés-elmélet híveinek?
Roswell rejtélye fokozódik.
Hatvan évvel ezelott állítólag azonosítatlan repülo tárgy zuhant le az új-mexikói Roswell külso részén. A hadsereg szinte azonnal cáfolt: egy idojárási ballont tévesztette meg az embereket. Azóta kiderült, midez csak egy ócska fedosztori. Igazuk van az összeesküvés-elmélet híveinek?
A rejtélyes eset váratlan fordulatot vett a múlt héten: a támaszpont sajtókapcsolati ügyeit intézo, és a két nyilatkozat kiadásért felelos tiszt, az egy évvel ezelott elhunyt Walter Haut hadnagy ugyanis egy olyan esküvel hitelesített nyilatkozatot hagyott hátra, amelyet csak most nyithattak fel. A tiszt beszámolója szerint ugyanis az idojárási ballon csak egy fedosztori volt, és a valódi tárgyat a hadsereg egy közeli hangárban tárolta.
Haut szerint a légiero tábornoka, Roger Ramey tanácskozott az ügyrol magasrangú tisztekkel, tudósokkal, s az ismeretlen tárgy darabkáit is vizsgálták, de nem tudták megállapítani az összetételét. A farmerek által összeszedett roncsdarabokat is összeszedték, minden apró töredéket eltüntettek, hónapokig lezárva tartották a környéket, nehogy verziójukat bárki cáfolhassa. Ugyanis már az eset után 24 órával eloálltak a ballonos baleset sztorival.
A hadnagy szerint egy fém, tojásalakú tárgyat találtak, amely 3,6-4,5 méter hosszú, és 1,8 méter széles lehetett. Alatta egy ponyvával félig letakart, két földönkívüli test feküdt, amelyeknek viszonylag nagy feje volt, és 120 centi magasak lehettek. Az irat végén Haut megjegyzi: "Biztos vagyok benne, hogy egy világurbol származó urhajó és annak legénysége lehetett". Állítólag azért nem merte senkivel sem megosztani a történetet, mert úgy gondolta, egyszeruen kinevették volna.
Az amerikai hadsereg 1994 júliusában a The Roswell Report: Fact Versus Fiction In The New Mexico Desert (A Roswell jelentés: tény a kitalációval szemben az új-mexikói sivatagban) címu kiadványban próbálta összegezni a kérdést, megcáfolni a fantasztikus történeteket. A sivatagban akkor a szigorúan titkos Mogul projektet folytatták, amelynek során különleges muszerekkel felszerelt ballonokat engedtek fel a felso atmoszférába, hogy azokkal a lehetséges szovjet atomkísérletek nyomait keressék. A helyiek által látott, alacsony szürke testek pedig a ballonból kiesett, tesztelésre használt próbababák lehettek. Ez is egy variáns a rejtélyre.
1947. július 2-án történt az azóta is teljesen homályba burkolózó roswelli eset. A tiszta látási viszonyok miatt többen is látták, látni vélték a különleges fémtárgyat, Kenneth Arnold pilóta szerint legalább 2600 km/h-s sebességgel száguldott, ami háromszorosa az akkori leggyorsabb repülokének. A hadsereg eloször elismerte a repülo csészealj létét és lezuhanását, de 24 órán belül cáfolták.
Az összeesküvés-elmélet középpontjába a szintén titokzatos 51-es körzet került, ahol állítólag idegen technológiákat teszteltek. A speciális támaszpontot azóta bejárták, de a rejtélyek megoldásához nem sokkal jutottunk közelebb. Vagy mégis?
|