Nagyobb szükség van az ufókra, mint valaha!
www.hirextra.hu 2009.09.26. 06:25
Vajon hogy fért bele a megtépázott költségvetésbe a csaknem 600 millió dolláros új NASA teleszkóp, ha nem úgy, hogy Amerika új piacokat keres az űr kies határvidékein?
Vajon hogy fért bele a megtépázott költségvetésbe a csaknem 600 millió dolláros új NASA teleszkóp, ha nem úgy, hogy Amerika új piacokat keres az űr kies határvidékein?
A földön kívüliek utáni keresés új fejezetéhez érkezett, a NASA a floridai Cape Canaveral-ről egy Delta II-es hordozórakétával lőtte fela Kepler névre hallgató mozgó szuperteleszkópját. Mozgalmas három és fél évnek néz elébe, ugyanis napi 24 órás műszakban, ennyi ideig kell átolvasnia azt a 100.000 csillagnyi sötétséget, hogy bebizonyítsa, nem vagyunk egyedül.
A Kepler kizárólagos feladata, hogy földszerű újvilágokat keressen, a hozzá fűzött remények, már-már üzletszerűen megalapozottak. Alan Boss, a Carnegie Institution of Washington csillagásza, aki egy Chicago-i tudományos konferencián azt nyilatkozta az AP-nek, hogy borzasztóan megdöbbenne, ha a Kepler project dolgavégezetlenül érne véget, és ne bukkanna legalább egy tucatnyi új, genezishez is alkalmas planétára.
„Épp a küszöbén állunk annak, hogy vitán felüli módon megállapítsuk, milyen gyakori a lakható bolygók előfordulása az univerzumban. Húsz évvel ezelőtt azt hittük, hogy a világegyetemben nincs még egy olyan naprendszer, mint a miénk. Most már tudjuk, hogy több mint 300 ilyen létezik. Feltételezem, hogy amikor az éjszakai égboltra nézünk, bármely csillag körül keringhet egy éppolyan lakájos bolygó, mint amilyen a miénk” – mondta Boss az AP-nek.
Azonban még a lelkes tudósok szerint is parányi annak az esélye, hogy értelmes életet találjunk.
www.hirextra.hu
|